W Wydawnictwie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy ukaże się drugie wydanie podręcznika pt. Zbiór zadań z matematyki dyskretnej dla informatyków autorstwa dra inż. Ryszarda Rębowskiego oraz mgr Janiny Płaskonki-Fietkowskiej.


Podręcznik składa się z ośmiu podstawowych rozdziałów. Każdy z ośmiu rozdziałów autorzy zorganizowali według zasad: przypomniano najważniejsze pojęcia i fakty poprzez ilustrację ich zastosowań w rozwiązywaniu problemów, a następnie podano porcję zadań do samodzielnego rozwiązania. Summa summarum Czytelnik znajdzie 408 zadań i problemów, w tym 164 rozwiązanych przez autorów.


Aby uatrakcyjnić pracę, zdecydowano się na zamieszczenie zestawów zadań, które pojawiły się na kolokwiach i egzaminach prowadzonych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Autorzy podręcznika szczególny nacisk położyli na stronę metodologiczną procesu analizy oraz rozwiązywania zadań. Propozycję rozwiązań problemów nie należy traktować obligatoryjnie.

I edycja konkursu "Uczelnia Liderów" II edycja konkursu "Uczelnia Liderów" III edycja konkursu "Uczelnia Liderów" IV edycja konkursu "Uczelnia Liderów" V edycja konkursu "Uczelnia Liderów" Efektywna Firma 2010
statystyka